Item image

Hotel ZAN

Hours Open:
Monday:
00-24h
Tuesday:
00-24h
Wednesday:
00-24h
Thursday:
00-24h
Friday:
00-24h
Saturday:
00-24h
Sunday:
00-24h
Contact owner


eng
ZAN“, a family run hotel, is cosily situated on the fifth kilometer of the Ulcinj Long Beach, in Shtoj.
Surrounded by family houses and greenery, and, as such, away from the undesired city noise, „ZAN“ is an ideal place for a peacefull vacation.
Thanks to the hotel’s enviable position, you will be only minutes away from enjoying the sandy beaches and cristal sea, or minutes away from tasting fish delicacies while gazing at the magnificent Ada Bojana.
Hotel provides accommodation in comfortable rooms and apartments, and it features a spacious restaurant where you can try traditional cuisine and barbeque specialties.
„ZAN“ also offers free parking and playground for their guests.
The town centre is 5 km away, while a sandy beach can be reached in 1 km.
All units are fitted with air-conditioning and offer cable TV, a seating area and a private bathroom with shower. A furnished balcony is available in each unit.
Breakfast is served every day at the hotel’s restaurant. The reception is open 24 hours a day and guests can leave their valuables in a safe.
Nearest grocery shop can be reached in 300 metres, while a supermarket is 2 km away. Numerous other restaurants and cafes can be reached within 2 km. The Old Town is 6 km away. Ada Bojana River can be reached in 7 km and features various fish restaurants and sports facilities.
A mini bus line passes by in front of the hotel, while the Main Bus Station is 4 km away. Golubovci Airport can be reached in 70 km.
Hotel organizes airport transfers on request.
TYPES OF ACCOMMODATION:
Double Room:
SIZE: 25m2
BED TYPE: 1 Double bed
FACILITIES: Air Conditioning, Private Bathroom, Linen, Towels, Flat Screen TV,Cable TV, WiFi Internet, Outdoor furniture, shower, Hairdryer, Wardrobe / Closet, Tile/Marble Floor, Minibar, Chairs ( seating area ), free parking.
Triple Room:
SIZE: 25m2
BED TYPE: 1 Double bed + 1 Single/Sofa Bed
FACILITIES: Air Conditioning, Private Bathroom, Linen, Towels, Flat Screen TV,Cable TV, WiFi Internet, Outdoor furniture, shower, Hairdryer, Wardrobe / Closet, Tile/Marble Floor, Minibar, Chairs ( seating area ), free parking.
Apartment for 3 people:
SIZE: 30m2
BED TYPE: 1 Double bed + 1 Sofa bed
FACILITIES: Air Conditioning, Private Bathroom, Linen, Towels, Flat Screen TV,Cable TV, WiFi Internet, Outdoor furniture, shower, Hairdryer, Wardrobe / Closet, Tile/Marble Floor, Minibar, Chairs ( seating area ) , Living Room, Separate Bedroom , Kitchenette, Fridge, Stove, Kitchenware, free parking.
Apartment for 4 people:
SIZE: 35m2
BED TYPE: 1 Double bed + 2 Sofa beds
FACILITIES: Air Conditioning, Private Bathroom, Linen, Towels, Flat Screen TV,Cable TV, WiFi Internet, Outdoor furniture, shower, Hairdryer, Wardrobe / Closet, Tile/Marble Floor, Minibar, Chairs ( seating area ) , Living Room, Separate Bedroom , Kitchenette, Fridge, Stove, Kitchenware, free parking.
LUX apartment for 4 people:
SIZE: 75m2
BED TYPE: 1 Quen Size bed + 2 Sofa beds
FACILITIES: Air Conditioning, 2 Bathrooms, Washing machine, Linen, Towels, Flat Screen TV,Cable TV, WiFi Internet, Outdoor furniture, shower, Hairdryer, Wardrobe / Closet, Tile/Marble Floor, Minibar, Chairs ( seating area ) , Living Room, Separate Bedroom , Kitchenette, Fridge, Stove, Kitchenware, free parking.
INTERNET: FREE WiFi
PARKING: For hotel guests we provide FREE Parking.

mne
Saznajte zasto smo medju najboljima.
ZAN“ je porodični hotel sa tri zvjezdice, zgodno je smješten na petom kilometru Ulcinjske Velike Plaže, u naselju Štoj.
Okružen porodičnim kućama i zelenilom, te tako udaljen od nepoželjne gradske buke, hotel „ZAN“ Phenq review je idealno mjesto za odmor, kako porodica, tako i pojedinaca.
Povoljan položaj hotela omogućava Vam da se za svega nekoliko minuta nađete na pješčanom tlu i prepustite se ljepoti kristalno bistrog mora, ili, pak, uživate u ribljim specijalitetima i veličanstvenom pogledu na Adu Bojanu.
Hotel nudi smještaj u udobnim sobama i apartmanima, i posjeduje prostrani restoran gdje možete probati tradicionalno pripremljena jela kao i jela sa roštilja.
Gostima je na raspolaganju besplatan bežični internet.
U posjedu hotela su i parking i igralište za djecu.
Centar grada se nalazi na 5 km, a pješčana plaža je udaljena 1 km. 
Sve smještajne jedinice su opremljene klima-uređajima, TV-om sa kablovskim kanalima, prostorom za sjedenje i sopstvenim kupatilom sa tušem. Sve  posjeduju i namješten balkon.
Doručak se služi svakog dana u hotelskom restoranu. Recepcija radi non-stop, a gosti mogu ostaviti svoje dragocjenosti u sefu. 
Najbliža prehrambena prodavnica udaljena je 300 metara, a supermarket se nalazi na 2 km. Na udaljenosti od 2 km naći ćete mnoge restorane i kafee. Stari grad je udaljen 6 km od objekta. Na 7. km nalazi se Ada Bojana, gdje imate na raspolaganju razne riblje restorane i sportske sadržaje.
Linije mini-autobusa saobraćaju ispred objekta, a Glavna autobuska stanica je udaljena 4 km. Aerodromi Golubovci i Tivat se nalaze na udaljenosti od 75 km.
Hotel organizuje transfere na zahtjev.
TIPOVI SMJESTAJA:
Dvokrevetna Soba:
KVADRATURA: 25m2
TIP KREVETA: 1 Bracni Krevet
SADRZAJI: Klima uredjaj, Privatno kupatilo, Posteljina, Peskiri, Flat Screen TV,Kablovski kanali, WiFi Internet, Terasa sa stolom i stolicama, Tus, Fen za kosu, Orman / Plakar, Plocice, Vanjski sto i stolice, Minibar, Fotelje ( dio za sjedenje ), besplatan parking.
Trokrevetna Soba
KVADRATURA: 25m2
TIP KREVETA: 1 Bracni Krevet + 1 samac
SADRZAJI: Klima uredjaj, Privatno kupatilo, Posteljina, Peskiri, Flat Screen TV,Kablovski kanali, WiFi Internet, Terasa sa stolom i stolicama, Tus, Fen za kosu, Orman / Plakar, Plocice, Vanjski sto i stolice, Minibar, Fotelje ( dio za sjedenje ), besplatan parking.
Apartman za 3 osobe
KVADRATURA: 30m2
TIP KREVETA: 1 Bracni Krevet + 1 sofa bed
SADRZAJI: Klima uredjaj, Privatno kupatilo, Posteljina, Peskiri, Flat Screen TV,Kablovski kanali, WiFi Internet, Terasa sa stolom i stolicama, Tus, Fen za kosu, Orman / Plakar, Plocice, Vanjski sto i stolice, Odvojena soba za spavanje, Dnevni Boravak, Kuhinja, Frizider, Ploca za kuvanje, Kunjinski pribor, Fotelje ( dio za sjedenje ), besplatan parking.
Apartman za 4 osobe:
KVADRATURA: 35m2
TIP KREVETA: 1 Bracni Krevet + 2 sofa bed na razvlacenje
SADRZAJI: Klima uredjaj, Privatno kupatilo, Posteljina, Peskiri, Flat Screen TV,Kablovski kanali, WiFi Internet, Terasa sa stolom i stolicama, Tus, Fen za kosu, Orman / Plakar, Plocice, Vanjski sto i stolice, Odvojena soba za spavanje, Dnevni Boravak, Kuhinja, Frizider, Ploca za kuvanje, Kunjinski pribor, Fotelje ( dio za sjedenje ), besplatan parking.
LUX apartman za 4 osobe:
KVADRATURA: 75m2
TIP KREVETA: 1 Bracni Krevet + 2 sofa bed za na razvlacenje
SADRZAJI: Klima uredjaj, 2 kupatila, Ves masina, Posteljina, Peskiri, Flat Screen TV,Kablovski kanali, WiFi Internet, Terasa sa stolom i stolicama, Tus, Fen za kosu, Orman / Plakar, Plocice, Vanjski sto i stolice, Odvojena soba za spavanje, Dnevni Boravak, Kuhinja, Frizider, Ploca za kuvanje, Kunjinski pribor, Fotelje ( dio za sjedenje ) , besplatan parking.
INTERNET: Besplatan WiFi Internet u cijelom objektuPARKING: Za goste hotela obezbjedjen je besplatan parking.
alb.png
ZAN”, hotel familjar me tre yje, gjindet në kilometrin e pestë te Plazhit të Madh të Ulqinit, në lagjen Shtoj.
I rrethuar me shtëpija familjare dhe gjelbrim, kështu është i larguar nga zhurma e padëshiruar e qytetit, prandaj hoteli “Zan” është vend ideal për pushim, si per familje ashtu edhe për individ.
Pozita e përshtatshme e hotelit juve ua mundëson që për disa minuta të gjindeni në plazhin ranor dhe të shijoni bukurinë e detit të pastër si kristal, apo të shijoni specijalitet nga peshku dhe pamjen madhështore të Adës në lumin Buna.
Hoteli ofron vendosje në dhoma konfore dhe apartamente, disponon poashtu restoran të gjërë ku mund të shijoni gjedhëra tradicionale si dhe ato nga skara.
Musafirët kanë në dispozicion internetin Wireless pa pagesë.
Në kuadër të hotelit ndollet parkingu si dhe lojërat për fëmijë.
Qendra e qytetit ndollet në një largësi prej 5 km, ndërsa plazhi ranor ne 1 km.
Të gjitha ambientet e banimit janë të pajisura me kondicioner, TV me kanale kabllovike, vendin për ndeje si dhe banjo personale me dush. Të gjitha posedojnë poashtu ballkon të pajisur.
Mëngjesi ofrohet çdo ditë në restorantin e hotelit. Recepcioni punon pa ndërprerë, ndërsa musafirët mund të lënë gjërat e tyre të çmuara në sef.
Shitorja ushqimore më e afërt është në një largësi prej 300 metra, ndërsa supermarketi në 2 km. Në distancën prej 2 km mund të gjeni restaurant dhe kafeteri. Qyteti i vjetër është larg objektit 6 km. Në kilometrin e shtatë ndodhet Ada në lumin Buna, ku iu ofrohen restaurante të ndryshme të peshkut si dhe aktivitete sportive.
Linjët me minibus qarkullojnë para objektit, ndërsa stacioni kryesor i autobusëve është 4 km larg. Aeroportet e Golubovcit dhe Tivatit gjinden në një largësi prej 75 km.
Hoteli organizon transfer me kërkesë të musafirëve.
LLOJET E AKOMODIMIT:
DHOMË DYSHE:
SIPERFAQJA: 25m2
LLOJI I SHTRATIT: 1 shtrat çift
PËRMBAJTJA: Kondicioner, Banjo private, Çarçafë, Peshqira, TV, Kanale kabllovike, Internet WiFi, Ballkon të pajisur me tavolië dhe karrige, Dush, Tharse për flokë, Dollap, Pllaka, Tavolinë dhe karrige të jashtme, Minibar, Fotelë (pjesë për ndenje), parking pa pagesë.
DHOMË TRESHE:
SIPERFAQJA: 25m2
LLOJI I SHTRATIT: 1 shtrat çift + 1 shtrat tek
PËRMBAJTJA: Kondicioner, Banjo private, Çarçafë, Peshqira, TV, Kanale kabllovike, Internet WiFi, Ballkon të pajisur me tavolië dhe karrige, Dush, Tharse për flokë, Dollap, Pllaka, Tavolinë dhe karrige të jashtme, Minibar, Fotelë (pjesë për ndenje), parking pa pagesë.
APARTAMENT PËR 3 PERSONA:
SIPERFAQJA: 30m2
LLOJI I SHTRATIT: 1 shtrat çift + 1 divan/shtrat
PËRMBAJTJA: Kondicioner, Banjo private, Çarçafë, Peshqira, TV, Kanale kabllovike, Internet WiFi, Ballkon të pajisur me tavolinë dhe karrige, Dush, Tharse për flokë, Dollap, Pllaka, Tavoline dhe karrige të jashtme, Dhomë fjetjet të ndarë, Dhomë ndenjie, Kuzhinë, Frigorifer, Shporet, Pajisje për kuzhinë, Fotelë (pjesë për ndenje), parking pa pagesë.
APARTAMENT PËR 4 PERSONA:
SIPERFAQJA: 35m2
LLOJI I SHTRATIT: 2 shtrat çift
PËRMBAJTJA: Kondicioner, Banjo private, Çarçafë, Peshqira, TV, Kanale kabllovike, Internet WiFi, Ballkon të pajisur me tavolinë dhe karrige, Dush, Tharse për flokë, Dollap, Pllaka, Tavoline dhe karrige të jashtme, Dhomë fjetjet të ndarë, Dhomë ndenjie, Kuzhinë, Frigorifer, Shporet, Pajisje për kuzhinë, Fotelë (pjesë për ndenje), parking pa pagesë.
LUX APARTAMENT PER 4 PERSONA:
SIPERFAQJA: 75m2
LLOJI I SHTRATIT: 1 shtrat çift + 2 divan/shtretër
PËRMBAJTJA: Kondicioner, 2 Banjo private, Çarçafë, Peshqira, TV, Kanale kabllovike, Internet WiFi, Ballkon të pajisur me tavolinë dhe karrige, Dhomë fjetje me banjo, Dhomë ndenjie, Dollap, Pllaka, Tavolinë dhe karrige të jashtme, Dush, Tharse për flokë, Larse rrobash, Kuzhinë, Frigorifer, Shporet, Pajisje për kuzhinë, Fotelë (pjesë për ndenje), parking pa pagesë.
INTERNET: WiFi pa pagesë në krejtë objektin
PARKING: Për musafir të hotelit është i siguruar parkingu pa pagesë